Перший день в Лондоні.

Ви плануєте подорож до столиці Великобританії – ця стаття для Вас! Я розповім як розрахувати витрати на транспорт, як планувати маршрути і де купляти проїзні квитки.

Отже, уявіть собі ситуацію: ви прилетіли літаком в Лондон, пройшли прикордонний контроль, вийшли в місто, а що далі? Якщо ви самостійний турист і Вас ніхто не зустрічає – скористайтеся моїми порадами.

Прибуття. Перший день.

1) З літака. Майте з собою 20 – 30 фунтів в кишені. Деякі аеропорти знаходяться за межами міста, це означає що Вам треба купити квиток на поїзд, яким ви доберетесь до найближчої станції метро. Ви можете обміняти валюту по приїзду, але податок становить більше 10%. І ви витратите час.

2) З автобуса. Якщо Ви приїхали автобусом на відому автостанцію “Вікторія” в центральній частині міста: виходите в місто і шукаєте найближчу станцію метро – Underground (Tube). Всі  зупинки автобусів і станції метро позначені спеціальними позначками, але на перший погляд вони дуже схожі. Ось так виглядає станція метро в Лондоні:

philippe-hugonnard-the-london-underground-sign-public-subway-uk-england-united-kingdom-europe        article-2552839-1B3B98E100000578-163_964x556      westminster-tube_3360693b

У самому місті, майже на кожному кроці, є безліч стендів з картою прилеглої території. На них охоплюються найближчі вулиці в радіусі 500 метрів з позначеннями автобусних зупинок, станцій метро та визначних пам’яток. Раджу знайти такий стенд і приділити кілька хвилин. Так Ви маєте розгледіти що за 200 метрів від міжнародної автобусної станції знаходиться Underground Station -Victoria. Фото такої карти…

legible-london-street-sign-listing-nearby-destinations-with-red-phone-dt1h07         legible-london-street-sign-in-euston-road-close-to-kings-cross-train-c2ck04

3) Карта метро Лондона – Tube map. Щоб знати яку лінію обрати і де здійснити пересадку скористайтеся картою. Брошурку можна взяти безкоштовно на кожній станції метро. А можна подивитися онлайн https://tfl.gov.uk/maps/track/tube. Тут можна детально планувати свій маршрут по місту, але про це пізніше.

tube_map   map

4) Безкоштовний WI-FI є на вулиці поруч з автобусними зупинками, але не завжди. Більш дієвий спосіб – зайти в кав’ярню, замовити англійського чаю і попросити код до WI-FI.

5) Купити квиток. Підійдіть до працівника підземки (вікно Assistance) і придбайте квиток до місця призначення. За одноразовий проїзд Вам доведеться заплати 3-7 фунтів. Це дуже дорого. А оскільки новачок може ще сплутати зупинку або місце пересадки і доведеться платити ще раз, то краще купити квиток на весь день за 12 фунтів. Ви також можете придбати квиток в автоматі самостійно.

 londonundergroundticket    station tickets machines 

6) Житло. Найдешевше житло яке можна знайти за кілька хвилин – хостел. Трохи дорожчим, але комфортнішим буде готель. Для тих, хто приїхав на довший період, краще пошукати квартиру. Оголошення про оренду апартаментів можна побачити одразу біля станцій метро, особливо в 2 і 3 зонах. Варто знати, що при поселенні власники вимагають оплатити тиждень проживання і ще тиждень депозиту. Ціна за один тиждень коливається від 80 GBR – 110 GBR за одного, до 140 GBR – 160 GBR за двох.

А тепер трохи детальніше про транспорт в Лондоні:

Однозначно найшвидшим засобом пересування є Метро (Tube,  Underground).  Метро Лондона – було побудоване найперше в світі, зараз налічує 11 ліній і майже 270 станцій. Щоб орієнтуватися на яких станціях здійснювати пересадки –  користуйтеся картою – Tube Map. На карті видно, що місто поділяється на зони. Це означає, що центр знаходиться в першій зоні, а околиці в 5 та 6. Пересуватися першою зоною задоволення не з дешевих, це дозволяють собі офісні працівники та представники бізнес класу. Що віддаленіша від центральної частини зона, то дешевший проїзд.

Якщо Ви плануєте перебувати в Лондоні довше, то краще купляти проїзний квиток на тиждень. Таким чином можна добре заощадити.

Щоб купити тижневий проїзний квиток зайдіть на найближчу станцію метро і придбайте Oyster card (Ойстер кард). Вона коштує 5 фунтів, але це ніби депозит який Ви можете повернути при здачі картки. Маючи таку картку Ви щотижня купуєте на неї проїзд. Залежно від вашої діяльності оберіть собі вигідну комбінацію: всі зони – 47 GBR, окремі зони – ціна значно менша. Можна брати дві або три зони, які найбільше потрібні і ціна складе 25 – 30 фунтів.

oyster      Cubic HQ where they run the Oyster card and turnstile services for TFL ...

Автобуси в Лондоні. Якщо Ви вже придбали ойстерку для метро, то можете сміливо використовувати її в автобусі. Більше платити не треба. Якщо ви не плануєте користуватися метро, то можна купити проїзд лише на автобус – 21 фунт в тиждень. Автобуси їздять по всьому місту і не мають поділу на зони, тож це виходить економ варіант.

Автобусні зупинки – Bus Stop є доволі інформативними, не те що в нас. На кожній зупинці, нижче самого знаку зупинки, вказані номери автобусів, які курсують повз. В Лондоні є нічні автобуси – N23 та цілодобові. На зупинці також є інформація про всі наступні зупинку кожного автобуса. Пам’ятайте, у Великобританії лівосторонній рух!

london-bus-stop-sign-victoria-london-uk-europe-B8AJ7Y    FMT-redirects-02

Як знайти потрібну адресу і добратися до місця призначення? Щоб знати який саме вид транспорту Вам потрібен зайдіть на https://tfl.gov.  Тут система пропонує різні варіанти. Таким чином ви доберетеся до потрібної станції метро чи автобуса. А для того щоб знайти певну адресу в пригоді стане айзетка.  В кіосках (де продають мобільні картки, газети і шоколадні батончики) продають книгу-карту – A-Z card (айзет кард). По ній можна знайти вулицю і будинок.

51b65dx7yEL._SX371_BO1,204,203,200_

Все починається з візи в Англію 🙂

Вы можете пропустить чтение записи и оставить коментар. Размещение ссылок запрещено.

Залишити коментар